NDT Eğitim Hizmetleri


Tahribatsız Muayene NDT

ARTEKON Kalite olarak, tahribatsız muayene NDT alanında gerçek eğitim hizmetleri sunuyoruz. Rusya\'nın en büyük devlet firmalarından (SERTINK RUSYA DEVLET KURUMU) ile ortaklaşa yürüttüğümüz NDT eğitim ve sınav işlemleri sonunda Alman DAkkS firmasından sağlanan ISO 9712 sertifikaları ile dünyanın her yerinde çalışabilme imkanı sunmaktayız.

Tahribatsız muayene NDT dallarında gerçek eğitim alarak DAkks'tan onay sordurabileceğiniz ISO 9712 sertifikalarınız ve diğer personellerden ayrılmanızı sağlayacak eğitiminiz, bilginiz ve standart okuma kabiliyetine erişmiş olacaksınız.

NDT Muayene Hakkında

Tahribatsız muayene (NDT) başlı başına bir bilim dalı olarak nitelendirilebilir. Tahribatsız muayene çalışmaları mamül, hammadde ve malzemeler üzerinde uygulanabilir. Çalışma esnasında iş akışını durdurmadan aksiyonlar alınarak NDT muayene yapılmasınada olanak tanımaktadır.

Tahribatsız olması nedeniyle çok daha hızlı, sonuç odaklıdır. Tüm sanayi alanında kullanulan NDT muayene işlemleri, ayrıca sağlık sektörü, bilimsel proje ve çalışmalarda da kullanılmaktadır. Muayene sonuçları genelde sistem aksatılmadan, durdurulmadan alındığı için kısa zaman içerisinde müdahale imkanı bulunur.

İşlemlerin tamamında en kritik ve önemli nokta; Yöntemi uygulayan personel, çalışma ekibinin konusu üzerinde yeterli derecede eğitime ve gerekli tecrübeye sahip olmasıdır.

Tahribatsız Muayene NDT